krakow.pl
       

tel: 12 643 50 83
tel: +48 602 270 970

biuro@oyama-krakow.pl


klauzula informacyjna RODO

Archiwum 2022

ROZPOCZYNAMY NOWY SEZON!

OSU!, Witajcie po wakacjach i urlopach!

Rozpoczynamy nowy sezon- 2022/2023. W imieniu Zarządu Krakowskiego Klubu OYAMA prezentujemy list Hanshi Jana Dyducha 8 dan, życząc Wszystkim wielu sukcesów, OSU!
 

czytaj więcej »

ONLINE? OFFLINE?

Internet w życiu młodych ludzi.

Internet jest nieodłącznym elementem naszego życia społecznego, codziennych aktywności i rozrywki. Dziś trudno wyobrazić sobie nastolatka, który potrafiłby obejść się bez komputera czy telefonu komórkowego. Dzieci wychowują się w otoczeniu nowych technologii. Internet otwiera przed młodym pokoleniem wiele możliwości ale jednocześnie niesie ze sobą nowe wyzwania i zagrożenia (…)

czytaj więcej »

TERRORYZM

Terroryzm jest użyciem siły lub przemocy przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mającym na celu zastraszenie i w ten sposób wymuszenie na danej grupie ludzi realizacji określonych celów (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Jak należy właściwie pomagać?

Ostatni artykuł o pierwszej pomocy przedmedycznej wywołał bardzo duże zainteresowanie tą problematyką u naszych członków. Z tego powodu, prezentujemy drugą część poświęconą kolejnym ważnym zagadnieniom (…)

czytaj więcej »

SAMOOBRONA

Celem tego artykułu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na niektóre niebezpieczne zdarzenia i sytuacje, które mogą zaistnieć w ich życiu codziennym oraz wykształcenie odpowiednich zachowań zapobiegawczych i umiejętności praktycznych przed lub w czasie takiego zdarzenia (…)

czytaj więcej »

PRZESTĘPSTWA
Z NIENAWIŚCI

W ostatnich latach przybywa obcokrajowców w Polsce, a także grup społecznych wyróżniających się na tle ogółu inną rasą, narodowością, wyznaniem religijnym, niepełnosprawnością, orientacją seksualną czy innymi cechami w ich wyglądzie i zachowaniu. Przestępstwa z nienawiści to czyny wymierzone w ludzi i ich mienie. Ofiary są dobierane ze względu na ich faktyczne lub domniemane powiązanie, a także udzielanie wsparcia innej grupie (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Uczniowie często są świadkami zdarzeń, w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Zaopatrzeni w wiedzę, przeszkoleni, na równi  z dorosłymi mogą stać się ratownikami. Będą w stanie wezwać pomoc  i zabezpieczyć poszkodowanego. Celem tego artykułu jest zapoznanie naszych uczniów z niektórymi urazami i sposobami radzenia sobie z nimi (…)

czytaj więcej »

UWAGA DOPALACZE!

Ciesz się życiem bez narkotyków

„Dopalacze” to termin dla nazwania grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Ich zażywanie może doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Handel „dopalaczami”, które są „nowymi narkotykami”, jest zakazany i karalny!.
 

czytaj więcej »

SENSEI BRETNER ODZNACZONY!

W tych dniach, nasz kolega klubowy: Sensei Robert Bretner 4 dan, wykładowca programu „Sport przeciw wykluczeniom” został odznaczony Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą Klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Policjantów. GRATULUJEMY, OSU!

czytaj więcej »

OBÓZ NAD MORZEM

Zakończył się bardzo udany 32. Krakowski Obóz Oyama Karate w Jarosławcu nad morzem! (…) 

czytaj więcej »

PRAWA DZIECKA

„dziecko, z powodu niedojrzałości fizycznej i umysłowej wymaga szczególnej opieki i troski, a także odpowiedniej opieki prawnej, zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu (…) ludzkość powinna dać dziecku to, co ma najlepszego”  / Deklaracja Praw Dziecka/

czytaj więcej »

OBÓZ W JAROSŁAWCU

Rozpoczął się 32. Krakowski Obóz Oyama Karate nad morzem. Po nocnej podróży pociągiem i szybkim przejeździe autokarami ze Sławna do Jarosławca, nasze koleżanki i kolegów powitał Bałtyk oraz wyśmienita pogoda (…)

czytaj więcej »

KOŃCZYMY SEZON 2021/2022

OSU!, Shihan, Sensei i Sempai
Szanowni Rodzice!

Z okazji kończącego się sezonu sportowo-szkoleniowego 2021/2022 prezentujemy list Hanshi Jana Dyducha 8 dan, OSU!

czytaj więcej »

NARADA KADRY KLUBU

W dniu 23.06.2022 r. odbyła się narada kadry trenersko- instruktorskiej Klubu, oceniającą dotychczasową realizację programu SPW, stan przygotowania do obozu w Jarosławcu oraz plany organizacyjno-programowe, dotyczące realizacji programu w II półroczu (…)

czytaj więcej »

WODA W NASZYM ŻYCIU

"Żadna grupa społeczna, etniczna, religijna i inna nie może mieć ograniczonego prawa do wody."   /Polska Akcja Humanitarna/

Woda, dla nas w Polsce, jest czymś naturalnym i łatwo dostępnym. Niestety na świecie nie wszyscy ludzie są równi wobec tego prawa. Jak możemy oszczędzać wodę, aby dbać o to, żeby nie brakło jej dla nas i dla innych? (…)

czytaj więcej »

Z WIZYTĄ NA „PÓŁKOLU”

W tych dniach odwiedziliśmy zajęcia programu „Sport przeciw wykluczeniom”, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 18, na ul. Półkole 11. Trening prowadzili dwaj świetni szkoleniowcy naszego Klubu (…)

czytaj więcej »

NIEPEŁNOSPRAWNI SPORTOWCY

Od wykluczenia do sukcesu!

„Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”
/ Nick Vujicic/

 „Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś.”
/J.W. von Goethe/

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA W KATA

Dnia 20.05.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Krakowa OYAMA PFK w Kata, w których wystartowało około 40 zawodniczek i zawodników. Prezentacja form odbywała się w trzech konkurencjach: Kihon Kata, Tonfa Kata i Kata Zespołowe (…)

czytaj więcej »

EGZAMINY UCZNIOWSKIE

Zarząd Krakowskiego Klubu OYAMA informuje, że w dniach 6-14 czerwca 2022 r. zostaną przeprowadzone egzaminy na stopnie uczniowskie (kyu) zgodnie z podanym harmonogramem sesji letniej.

Życzymy powodzenia, OSU!

czytaj więcej »

KOMUNIKAT ZARZĄDU KLUBU

Zarząd Krakowskiego Klubu OYAMA uprzejmie informuje, że w dniu 2 maja 2022 roku (poniedziałek), zajęcia karate, w tym programu „Sport przeciw wykluczeniom”, zostały odwołane (…)

 

czytaj więcej »

SUKCES
W MISTRZOSTWACH POLSKI

8 medali naszych zawodników!

W dniach 23 i 24.04.2022 r., w Tarnobrzegu nasi reprezentanci zdobyli 8 medali Mistrzostw Polski OYAMA PFK w Kumite, w tym: 3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Serdecznie gratulujemy, OSU!

czytaj więcej »

SUKCES W OLKUSZU!

9 medali naszych zawodników!

W dniu 09.04.2022 r. w Olkuszu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata. Wystartowało przeszło 400 zawodniczek i zawodników, w tym jedenastka z Krakowskiego Klubu OYAMA. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 9 medali w Kumite, w tym 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU

czytaj więcej »

EGZAMINY UCZNIOWSKIEZarząd Krakowskiego Klubu OYAMA informuje, że w dniach 4-11 kwietnia 2022 r. zostaną przeprowadzone wiosenne egzaminy na stopnie uczniowskie (kyu) zgodnie  z podanym wykazem.

Życzymy powodzenia, OSU!

czytaj więcej »

SOSHU SHIGERU OYAMA

07.07.1935 – 14.02.2016

DNIA 14 LUTEGO 2016 ROKU ZMARŁ TWÓRCA STYLU OYAMA, WIELKI MISTRZ I LEGENDARNY NAUCZYCIEL KARATE.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI, OSU!

czytaj więcej »

PRZYBYŁO NAM DANÓW!

W Centralnym Dojo w Krakowie, w SP 130, na os. Oświecenia, odbyła się tradycyjna uroczystość „pasowania” naszych zawodniczek i zawodników z okazji wręczenia im czarnych pasów i certyfikatów mistrzowskich (…)

czytaj więcej »

FERIE ZIMOWE 2022

ZMIANA SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

Zarząd Krakowskiego Klubu OYAMA ogłasza przerwę w treningach karate w czasie ferii zimowych (17-30.01.2022) oraz zmianę wysokości składki członkowskiej w 2022 roku.

czytaj więcej »
Copyright - 2022 - Krakowski Klub OYAMA