krakow.pl
       

tel: 12 643 50 83
tel: +48 602 270 970

biuro@oyama-krakow.pl


klauzula informacyjna RODO

Archiwum 2022

JAPONIA. ZAGROŻENIA NARKOTYKOWE?

Konstancja Więckowska

Los sprawił, że w ostatnim czasie spędziłam 5 tygodni w Kraju Kwitnącej Wiśni. Mieszkałam w mieście Oita, położonym na wschodzie wyspy Kiusiu. Chodziłam tam do szkoły i większość czasu spędzałam w towarzystwie moich japońskich rówieśników. Wśród rozmaitych spraw, które mnie interesowały, był między innymi stosunek młodzieży do używek, w tym narkotyków. (…)

czytaj więcej »

JAPONIA. O ŻYCIU DZIECI I NASTOLATKÓW

Konstancja Więckowska

Japońska młodzież żyje w świecie jasno sprecyzowanych reguł, wielu zakazów i nakazów, których nawet nie próbuje przekraczać. Najlepiej widać to na przykładzie japońskiej szkoły, która pełna jest drobiazgowych zasad, często bardzo ograniczających, a dotyczących np. wyglądu ucznia (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA (5)

Złamania kończyn

Prezentujemy piątą część poświęconą pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczestników programu „Sport przeciw wykluczeniom” i ich rodziców. Tym razem omówimy kwestię złamań kończyn górnych i dolnych (…)

czytaj więcej »

HANDEL LUDŹMI (2)

Porady dla młodzieży

Uważaj na wyjątkowo atrakcyjne oferty biur pośrednictwa pracy, biur podróży czy agencji matrymonialnych. Propozycja pracy w charakterze kelnerki, sekretarki, modelki, tancerki, pielęgniarki, opiekunki itp. może okazać się drogą do przymuszonej prostytucji lub niewolniczej pracy (…)

czytaj więcej »

SUKCES W PUCHARZE POLSKI „OYAMA TOP”

7 medali naszych zawodników!

W dniach 3 i 4.12.2022 r., w Bytomiu  nasi reprezentanci zdobyli 7 medali Pucharu Polski OYAMA TOP  w Kumite, w tym: 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU!

czytaj więcej »

KRAKOWSKA OLIMPIADA OYAMA KARATE

Dnia 20 listopada 2022 r. odbył się finał 21. Krakowskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci. W eliminacjach wystartowało blisko 450 uczniów, a w finale 96 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i specjalistycznych, z podziałem na kategorie wiekowe i szkoleniowe. Olimpiadę zorganizował Krakowski Klub OYAMA przy finansowym wsparciu Miasta Krakowa w ramach programu "Sport przeciw wykluczeniom".

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA W KUMITE

„PIERWSZY KROK”

Dnia 21.10.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Krakowa Oyama Karate w Kumite „PIERWSZY KROK”, w których wystartowało 35 zawodniczek i zawodników w formule Semi-kontakt (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA (4)

Jak należy właściwie pomagać?

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie uczestników programu „Sport przeciw wykluczeniom” i ich rodziców problematyką pierwszej pomocy przedmedycznej prezentujemy czwartą część poświęconą innym ważnym przypadkom (…)

czytaj więcej »

HANDEL LUDŹMI

O zagrożeniach dla dzieci i młodzieży

Handel ludźmi stanowi naruszenie praw człowieka – godności i integralności istoty ludzkiej, oraz przestępstwo przeciwko wolności. Międzynarodowa Organizacja Pracy szacuje, że rocznie około 1,5 miliona dzieci na świecie pada ofiarą handlu głównie do celów komercyjnego wykorzystywania seksualnego lub pracy przymusowej (…)

czytaj więcej »

SEMINARIUM DLA MŁODZIEŻY

„SPORT PRZECIW WYKLUCZENIOM”

Dnia 8.10.2022 r., w Krakowie odbyło się seminarium dla młodzieży z udziałem instruktorów, trenerów i wykładowców, poświęcone realizacji programu „Sport przeciw wykluczeniom”. Zajęcia prowadzili wybitni szkoleniowcy (…)

czytaj więcej »

SAMOOBRONA (2)

Opisujemy wykorzystanie piłeczki tenisowej w procesie doskonalenia umiejętności sprawnościowych przez dzieci i młodzież pod kątem samoobrony. Piłeczka tenisowa to bardzo przydatny przedmiot do ćwiczenia refleksu, zwinności, szybkości, spostrzegawczości, jak i pracy nóg. (…)

czytaj więcej »

SUKCES W SIEPRAWIU!

9 medali w Kumite!

W dniu 15.10.2022 r. w Sieprawiu odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata. Wystartowało przeszło 300 zawodniczek i zawodników, w tym dziesiątka z Krakowskiego Klubu OYAMA. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 9 medali w konkurencji Kumite, w tym: 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU!

czytaj więcej »

ONLINE? OFFLINE? (2)

Porady dla rodziców

Sieć staje się pozornie prostym narzędziem do kształtowania swojego wizerunku, miejscem złudnie bezpiecznym, gwarantem anonimowości czy panaceum na osobiste problemy. Internet to kopalnia możliwości i okno na świat, w którym obok wartościowych treści i odpowiedzialnych internautów, spotykamy drastyczne obrazy, agresywnych użytkowników i nie tylko wirtualne zagrożenia (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA (3)

Jak należy właściwie pomagać?

W związku z tym, że dwa wcześniejsze artykuły o pierwszej pomocy przedmedycznej wywołały spore zainteresowanie tą problematyką, prezentujemy trzecią część poświęconą kolejnym ważnym sytuacjom (…)

czytaj więcej »

ONLINE? OFFLINE?

Internet w życiu młodych ludzi.

Internet jest nieodłącznym elementem naszego życia społecznego, codziennych aktywności i rozrywki. Dziś trudno wyobrazić sobie nastolatka, który potrafiłby obejść się bez komputera czy telefonu komórkowego. Dzieci wychowują się w otoczeniu nowych technologii. Internet otwiera przed młodym pokoleniem wiele możliwości ale jednocześnie niesie ze sobą nowe wyzwania i zagrożenia (…)

czytaj więcej »

TERRORYZM

Terroryzm jest użyciem siły lub przemocy przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mającym na celu zastraszenie i w ten sposób wymuszenie na danej grupie ludzi realizacji określonych celów (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Jak należy właściwie pomagać?

Ostatni artykuł o pierwszej pomocy przedmedycznej wywołał bardzo duże zainteresowanie tą problematyką u naszych członków. Z tego powodu, prezentujemy drugą część poświęconą kolejnym ważnym zagadnieniom (…)

czytaj więcej »

SAMOOBRONA

Celem tego artykułu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na niektóre niebezpieczne zdarzenia i sytuacje, które mogą zaistnieć w ich życiu codziennym oraz wykształcenie odpowiednich zachowań zapobiegawczych i umiejętności praktycznych przed lub w czasie takiego zdarzenia (…)

czytaj więcej »

PRZESTĘPSTWA
Z NIENAWIŚCI

W ostatnich latach przybywa obcokrajowców w Polsce, a także grup społecznych wyróżniających się na tle ogółu inną rasą, narodowością, wyznaniem religijnym, niepełnosprawnością, orientacją seksualną czy innymi cechami w ich wyglądzie i zachowaniu. Przestępstwa z nienawiści to czyny wymierzone w ludzi i ich mienie. Ofiary są dobierane ze względu na ich faktyczne lub domniemane powiązanie, a także udzielanie wsparcia innej grupie (…)

czytaj więcej »

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Uczniowie często są świadkami zdarzeń, w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Zaopatrzeni w wiedzę, przeszkoleni, na równi  z dorosłymi mogą stać się ratownikami. Będą w stanie wezwać pomoc  i zabezpieczyć poszkodowanego. Celem tego artykułu jest zapoznanie naszych uczniów z niektórymi urazami i sposobami radzenia sobie z nimi (…)

czytaj więcej »

UWAGA DOPALACZE!

Ciesz się życiem bez narkotyków

„Dopalacze” to termin dla nazwania grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Ich zażywanie może doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Handel „dopalaczami”, które są „nowymi narkotykami”, jest zakazany i karalny!.
 

czytaj więcej »

SENSEI BRETNER ODZNACZONY!

W tych dniach, nasz kolega klubowy: Sensei Robert Bretner 4 dan, wykładowca programu „Sport przeciw wykluczeniom” został odznaczony Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą Klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Policjantów. GRATULUJEMY, OSU!

czytaj więcej »

PRAWA DZIECKA

„dziecko, z powodu niedojrzałości fizycznej i umysłowej wymaga szczególnej opieki i troski, a także odpowiedniej opieki prawnej, zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu (…) ludzkość powinna dać dziecku to, co ma najlepszego”  / Deklaracja Praw Dziecka/

czytaj więcej »

WODA W NASZYM ŻYCIU

"Żadna grupa społeczna, etniczna, religijna i inna nie może mieć ograniczonego prawa do wody."   /Polska Akcja Humanitarna/

Woda, dla nas w Polsce, jest czymś naturalnym i łatwo dostępnym. Niestety na świecie nie wszyscy ludzie są równi wobec tego prawa. Jak możemy oszczędzać wodę, aby dbać o to, żeby nie brakło jej dla nas i dla innych? (…)

czytaj więcej »

NIEPEŁNOSPRAWNI SPORTOWCY

Od wykluczenia do sukcesu!

„Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”
/ Nick Vujicic/

 „Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś.”
/J.W. von Goethe/

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA W KATA

Dnia 20.05.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Krakowa OYAMA PFK w Kata, w których wystartowało około 40 zawodniczek i zawodników. Prezentacja form odbywała się w trzech konkurencjach: Kihon Kata, Tonfa Kata i Kata Zespołowe (…)

czytaj więcej »

SUKCES
W MISTRZOSTWACH POLSKI

8 medali naszych zawodników!

W dniach 23 i 24.04.2022 r., w Tarnobrzegu nasi reprezentanci zdobyli 8 medali Mistrzostw Polski OYAMA PFK w Kumite, w tym: 3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Serdecznie gratulujemy, OSU!

czytaj więcej »

SUKCES W OLKUSZU!

9 medali naszych zawodników!

W dniu 09.04.2022 r. w Olkuszu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata. Wystartowało przeszło 400 zawodniczek i zawodników, w tym jedenastka z Krakowskiego Klubu OYAMA. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 9 medali w Kumite, w tym 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU

czytaj więcej »

PRZYBYŁO NAM DANÓW!

W Centralnym Dojo w Krakowie, w SP 130, na os. Oświecenia, odbyła się tradycyjna uroczystość „pasowania” naszych zawodniczek i zawodników z okazji wręczenia im czarnych pasów i certyfikatów mistrzowskich (…)

czytaj więcej »
Copyright - 2023 - Krakowski Klub OYAMA