krakow.pl
       

tel: +48 602 270 970

biuro@oyama-krakow.pl


klauzula informacyjna RODO

XX EGZAMIN MISTRZOWSKI OYAMA KARATE W POLSCE

30 lat Krakowskiego Klubu OYAMA
 


 Foto Jakub Piasecki

W dniach 3-4 czerwca 2023 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone, w Krakowie-Nowej Hucie, odbyło się XX Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne OYAMA Karate w Polsce z okazji 30-lecia Krakowskiego Klubu OYAMA (1993-2023).
W dwudniowym egzaminie mistrzowskim wzięło udział blisko 180 instruktorów i zawodników z Polski, Norwegii i Węgier. Nie zabrakło też przedstawicieli naszego klubu, w tym 11 osobowej grupy zdających (Mateusz Bugajski, Dominika Rapacz, Angelika Tucznio, Marta Wicherek, Andrzej Bielecki, Sara Sowa, Dagmara Zydek, Alicja Milej, Grzegorz Sada, Marcin Trębacz i Bartłomiej Grzyb). Seminarium zostało zorganizowane przez Krakowski Klub OYAMA przy finansowym wsparciu Miasta Kraków.
OSU! DZIĘKUJEMY.


Rozpoczęcie egzaminu technicznego grupy do 40 lat.  
Foto Jakub Piasecki

Egzaminował Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Asystował mu Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków). W sobotę zdawało 47 zawodniczek i zawodników poniżej 40 lat, a w niedzielę 51 osób z roczników starszych.


Grupa zdających egzamin poniżej 40 lat. Foto Jakub Piasecki

W ramach wielogodzinnych testów technicznych egzaminator dokonał przeglądu podstawowych technik i ich kombinacji.


Andrzej Bielecki. Obok Grzegorz Sada. Foto Jakub Piasecki

Odbyły się także prezentacje Kihon-Kata 1-8, Kumite No Kata 1-3, zaawansowanych kata (Kai Ha, Shotei, Seienchin, Kanku Dai i Koryo Gojushiho) oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo,Tonfy i Sai.


Kata z kijem. Na pierwszym planie Shihan Andrzej Pierzchała.
Foto Jakub Piasecki

W czasie części praktycznej- Kumite, kandydaci do stopni mistrzowskich, w szczególności na 1 dan, stoczyli twarde pojedynki, zgodnie z regulaminem OYAMA IKF. Były to, jak zawsze, walki zmuszające zdających do bardzo dużego wysiłku. W ciągu dwóch dni, w roli wymagających sparing-partnerów, wzięło udział przeszło 70 zawodników obojga płci.


Sparing-partnerzy w drugim dniu egzaminu. Foto Jakub Piasecki

Nad organizacją i przebiegiem walk czuwało grono czołowych Shihan. Za bezpieczeństwo i realizację imprezy odpowiadał Wiceprezes Zarządu KK OYAMA, Stefan Więckowski 4 dan. Opiekę medyczną zapewniła uczestnikom egzaminu Sensei Ewa Augustynek 2 dan i zespół ratowników na czele z Panem Jakubem Piszczkiem. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, OSU!  


Zdający egzamin w grupie powyżej 40 lat. Foto Jakub Piasecki 

Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze w testach technicznych i walkach.
Solidne i systematyczne treningi na seminarium mistrzowskim w SP 113 i w grupie zaawansowanej na os. Oświecenia 30 oraz wypady w góry przyniosły oczekiwane efekty. Oficjalna lista osób, które zdały test zostanie ogłoszona w terminie późniejszym.


Foto serwis Seminarium wykonał Sensei Jakub Piasecki 1 dan.

W sobotę i w niedzielę, bezpośrednio po każdej części egzaminu, zdający, ich trenerzy oraz zaproszeni goście wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez nasz Klub. 


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SEMINARIUM
ZA AKTYWNY UDZIAŁ I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ. OSU!

GRATULUJEMY KRAKOWSKIEMU KLUBOWI OYAMA
ZORGANIZOWANIA IMPREZY NA WYSOKIM POZIOMIE. OSU!

 

 

Copyright - 2024 - Krakowski Klub OYAMA