krakow.pl
       

tel: +48 602 270 970

biuro@oyama-krakow.pl


klauzula informacyjna RODO

 

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK W KUMITE
Jelenia Góra 2024Uczestnicy Seminarium.  


W dniach 6-7 stycznia 2024 r. w Hali Sportowej, przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe OYAMA Polskiej Federacji Karate, poświęcone konkurencjom walki, w którym wzięło udział 250 osób, w tym goście z Norwegii, Niemiec i Węgier. Zajęcia prowadzili: Hanshi Jan Dyduch 9 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 7 dan (Sosnowiec), Sensei Tomasz Mrowiec 4 dan (Katowice) oraz Shihan Rafał Majda 6 dan (Jelenia Góra), który był organizatorem, gospodarzem i głównym prowadzącym blok szkoleniowy Kumite. Seminarium było skierowane do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, posiadaczy czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów.


Nasi liderzy.


W czasie ceremonii otwarcia, Hanshi Jan Dyduch otrzymał certyfikat i pas na stopień mistrzowski 9 dan, nadany mu jednogłośnie przez Delegatów Zjazdu OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate w Krakowie, w dniu 07.10.2023 r. Hanshi serdecznie podziękował za docenienie jego pracy i podkreślił, że nie byłoby to możliwe bez owocnej- 30-letniej współpracy m.in. z Saiko Shihan Andrzejem Pierzchałą 8 dan, Shihan Pawłem Pajdakiem 7 dan i Shihan Witoldem Choińskim 7 dan, którym wręczył pasy i dyplomy mistrzowskie w imieniu delegatów Zjazdu OYAMA IKF.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY, OSU!
Następnie lider naszej Organizacji uhonorował dyplomami: Shihan Rafała Czopka 5 dan (Brzeszcze) z okazji jubileuszu 40-lecia uprawiania karate i Sensei Wojciecha Piątasa 3 dan (Norwegia) z okazji jubileuszu 30-lecia trenowania Oyama karate.
SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU!                        


Shihan Rafał Majda w trakcie szkolenia.

 
Główną częścią dwudniowego Seminarium były trzy autorskie treningi Shihan Rafała Majdy poświęcone nauce kombinacji z użyciem mae geri i hiza geri jodan, w związku ze zmianą przepisów sportowych. Prowadzący przeprowadził zajęcia m.in. z wykorzystaniem „tajskich tarcz”, jako uzupełnienie i urozmaicenie elementów treningu kontaktowego karate.


Szkolenie

Shihan Paweł Pajdak 7 dan zrealizował warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencjach walki. Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Związku skupił się na zmianach w regulaminie sportowym OYAMA PFK pod kątem tegorocznych zawodów z przedstawicielami Karate Kyokushin.


Alicja i Miłosz Milej w czasie treningu.

Sensei Tomasz Mrowiec 4 dan (Katowice) w czasie dwóch specjalistycznych treningów, dokonał prezentacji wybranych ćwiczeń motorycznych, ukierunkowanych na przygotowanie zawodnika do walki sportowej z zastosowaniem ciężaru własnego ciała oraz z użyciem gum oporowych.


Uczestnicy kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK z naszego klubu.
(od lewej: Miłosz Milej, Alicja Milej, Marta Wicherek, Anna Ślusarczyk, Albertyna Półtorak, Dagmara Zydek i Grzegorz Sada)

W czasie Seminarium Hanshi Jan Dyduch przeprowadził wykłady i warsztaty w ramach kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK z udziałem 30 osób, w tym siódemki z Krakowa.HANSHI JAN DYDUCH SKŁADA GORĄCE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM
UCZESTNIKOM ZA LICZNE PRZYBYCIE I ZAANGAŻOWANIE, OSU!

Copyright - 2024 - Krakowski Klub OYAMA