biuro@oyama-krakow.pl

klauzula informacyjna RODO

II MISTRZOSTWA EUROPY IKO NAKAMURA

Foto arch. Radosław Dyduch

W dniu 1 czerwca 2024, w Białymstoku odbyły się II Mistrzostwa Europy IKO Nakamura, z udziałem szeregu organizacji karate kontaktowego z kraju i zagranicy. Bardzo dobrze spisała się trzyosobowa reprezentacja Krakowskiego Klubu OYAMA, która
wywalczyła trzy miejsca na podium. Tytuł Wicemistrzyni Europy Seniorek w kategorii lekkiej zdobyła Karolina Samolej a Justyna Cyrulik zajęła III miejsce w kategorii ciężkiej. Z kolei tytuł Wicemistrza Europy Juniorów zdobył Karol Szewczyk. Trenerem naszych zawodników był Sensei Krzysztof Socha 3 dan. SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU!

Nasza ekipa w Białymstoku.
Foto Tomasz Szewczyk

Delegacji przewodniczył Hanshi Jan Dyduch 9 dan. W ME wziął również udział Saiko Shihan Andrzej Pierzchała 8 dan z małżonką- Wiolettą. Kierownikiem ekipy i sędzią maty był Sensei Robert Bretner 4 dan. Obowiązki asystenta trenera pełnił Sensei Tomasz Szewczyk 1 dan. Naszą reprezentację wsparli logistycznie i gorąco dopingowali Sensei Edyta Majcherczyk 3 dan i Sensei Cezary Stolcman 3 dan. OSU! DZIĘKUJEMY!

Organizatorem Mistrzostw był Sport Club Karate Białystok na czele z reprezentantem krajowym IKO Nakamura w Polsce, Shihan Piotrem Sawickim 6 dan. Gośćmi honorowymi byli: Dhayo Masanaga Nakamura 8 dan, Shihan Tats Nakamura (7dan) i Marek Piotrowski „Punisher”, wielokrotny, zawodowy mistrz świata w Kick-boxingu. Sędzią głównym był Shihan Zbigniew Goliński 5 dan (Limanowa). Do południa na czterech matach, rozegrano konkurencję Kata w stylu Kyokushin, a po południu pojedynki w Kumite. Dominowali zawodnicy z Polski, Niemiec i Węgier. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie sportowym.