SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW
W PUCHARZE POLSKI

Roman Misiaszek Najlepszym Zawodnikiem OYAMA TOP!

Krzysztof Socha atakuje Jakuba Kowalika, foto Radosław Dyduch

Świetnie spisali się zawodnicy naszego klubu w XIV Pucharze Polski Seniorów i Juniorów Oyama Karate w Lublińcu,
którzy wywalczyli aż 9 medali w tym: 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe. Złoto zdobyli: Roman Misiaszek, Stanisław Bodzak,
Aleksandra Broda i Julia Gibek. Srebro wywalczyła Maja Duda, a brąz: Justyna Cyrulik, Krzysztof Socha, Łukasz
Kwapień i Mateusz Klocek. Ten ostatni dodatkowo zwyciężył w konkursie łamania desek (tameshiwari)
i w nagrodę pojedzie z małżonką na wycieczkę do Paryża.

Serdecznie gratulujemy, OSU !

W dwudniowych zawodach Pucharu Polski w Lublińcu wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z 36 klubów.
W mistrzostwach wzięli także udział przedstawiciele naszego klubu z Prezesem Zarządu OYAMA Polskiej
Federacji Karate- Hanshi Janem Dyduchem 8 dan oraz dyrektorem OYAMA IKF ds. szkoleniowych –
Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan na czele. Obowiązki licencjonowanego sędziego maty wypełniał
Sensei Robert Bretner 4 dan. Opiekunem sportowym naszych zawodników był Sensei Ireneusz Kurnik 4 dan,
a kierownikiem ekipy i autorem fotoreportażu z całej imprezy Radosław Dyduch.

W pierwszym dniu Pucharu Polski, przedpołudniem, rozegrano zawody młodzików (10-12 lat) i juniorów
młodszych (12-14 lat) w konkurencji Lekki Kontakt, w której planowo nie wystartowali nasi uczniowie. Po południu
rozegrano Puchar Polski OYAMA TOP w Knockdown z udziałem utytułowanych zawodników Oyama karate.
Jak zwykle, rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, stała na wysokim poziomie sportowym m.in. dzięki
wspaniałej postawie naszych reprezentantów.

Roman Misiaszek zdecydowanie zwyciężył w OYAMA TOP, foto: Radosław Dyduch
W kategorii lekkiej wygrał aktualny Wicemistrz Świata z Montrealu - Roman Misiaszek (Oraczko), który jak burza
dotarł do finału, aby pokonać w nim Wicemistrza Europy Oyama Karate z Białorusi-Witebska Jakuba Kowalika
(Piotrków Trybunalski). Za swoje świetne walki, Roman ponownie został uznany Najlepszym Zawodnikiem
OYAMA TOP. Serdecznie gratulujemy!

Bardzo dobrze walczył nasz drugi przedstawiciel w kategorii lekkiej- Krzysztof Socha, który w pojedynku o trzecie
miejsce, stoczył zwycięski bój z Wiktorem Czopkiem (Brzeszcze). Trzeci reprezentant KKO w tej wadze- Artur Żak
odpadł w eliminacjach po zaciętej i wyrównanej walce. OSU! W kategorii średniej niestety nie byliśmy reprezentowani
z powodu kontuzji naszych utytułowanych zawodników: Dominika Rzepki i Piotr
a Pawlickiego.
Stanisław Bodzak wykonuje otoshi kakato geri, foto: Radosław Dyduch
I miejsce w kategorii ciężkiej pewnie wywalczył Stanisław Bodzak (obecny Mistrz Polski Seniorów), pokonując
w finale aktualnego Wicemistrza Europy z Witebska Adama Chlabicza. Wcześniej w bratobójczym pojedynku,
Staszek wygrał z drugim naszym reprezentantem- Mateuszem Klockiem. Z kolei Mateusz w walce o trzecie miejsce,
pokonał klubowego kolegę Marcina Karlikowskiego, brązowego medalistę ME w Witebsku. Nie wystartował
w Lublińcu nasz czwarty utytułowany zawodnik w tej wadze Jacek Mazurkiewicz, który aktualnie, przygotowuje
się do obrony pracy inżynierskiej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, OSU!
Justyna Cyrulik (po prawej) w akcji, foto. Radosław Dyduch
Na duże uznanie zasługuje zajęcie III miejsca w kategorii ciężkiej kobiet (+60 kg.) przez Justynę Cyrulik z Lublińca,
obecnie reprezentującą nasz klub, w związku ze studiami w Krakowie. Po długiej chorobie w pierwszym półroczu,
Justyna nie tylko z powodzeniem wróciła do nauki i ciężkich treningów, ale także do grona najlepszych seniorek
w Polsce, OSU!

od lewej: M.Klocek, S.Bodzak, R.Misiaszek, K.Socha i J.Cyrulik odnieśli sukces w OYAMA TOP!, foto: Radosław Dyduch

Zdobywcy I miejsc dodatkowo otrzymali od Hanshi Dyducha wysokie nagrody pieniężne. Gratulujemy, OSU!
Mateusz Klocek zwycięzca konkursu Tameshiwarii, foto: Radosław Dyduch
Wielką niespodziankę sprawił nam Mateusz Klocek, który wygrał konkurs łamania desek (tameshiwarii). Nasz zawodnik,
jako jedyny spośród konkurentów, złamał wszystkie swoje deski w dwóch kolejnych próbach (shuto, hiji), bardzo dobrze
rozgrywając tą rywalizację od strony taktycznej. W nagrodę, oprócz ładnego pucharu wygrał także 5-dniową wycieczkę
dla dwóch osób do Paryża. Gratulujemy, OSU!

Ola Broda pokonuje Kasię Kasperek , foto: Radosław Dyduch
W drugim dniu Pucharu Polski rozegrano zawody juniorów w konkurencji Semi-knockdown. Nasze dziewczęta -
Aleksandra Broda i Julia Gibek walczyły znakomicie, zdobywając I miejsca w swoich kategoriach
. Sporą niespodziankę
sprawiła Julia, debiutująca w Semi-knockdown, która pokonała przez mawashi geri jodan Agnieszkę Kulbat
(Piotrków Trybunalski) - aktualną Mistrzynię Europy z Witebska. Gratulujemy, OSU!
Zwycięski pojedynek Majki Dudy, foto: Radosław Dyduch
Bardzo dobrze walczyła też Maja Duda, która zadebiutowała w starszej kategorii wiekowej (16-18 lat) zajmując
od razu II miejsce. W walce o złoto, Majka uległa aktualnej Wicemistrzyni Europy z Witebska- Marcie Hudzik
(Sosnowiec), OSU!
Nasz jedyny w Lublińcu junior - Tomasz Niejadlik, debiutujący w ogólnopolskich zawodach
Oyama karate- zajął IV miejsce po stoczeniu zaciętych pojedynków. OSU!
Łukasz Kwapień wykonuje mawashi geri jodan, foto: Radosław Dyduch
Łukasz Kwapień zajął III miejsce w konkurencji Semi-knockdown seniorów (do 4 kyu) powtórnie ulegając Łukaszowi
Mrozińskiemu z Wieliczki, z którym walczył ostatnio w czasie Mistrzostw Polski Południowej. OSU!
Nasi medaliści w Semi-knockdown (od lewej: M. Duda, J. Gibek, A. Broda i Łukasz Kwapień)
obok, od lewej: I. Kurnik, A.Pierzchała, J. Dyduch i R. Bretner, foto: Radosław Dyduch

Na zakończenie zawodów, Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan wręczali z ramienia
OYAMA PFK puchary i dyplomy. Naszą ekipę cały czas motywowała liczna grupa kibiców z Sensei Maciejem Burnetką, Sensei Piotrem Pawlickim i Sensei Bartłomiejem Potępą na czele. Bardzo dziękujemy za pomoc i gorący doping, OSU!