klauzula informacyjna RODO

SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI’ ANDRYCHÓW`2014

Justyna Cyrulik Najlepszą Zawodniczką!

Nasi medaliści w Knockdown. fot. Radosław Dyduch

Znakomicie spisali się zawodnicy naszego klubu  w XIX Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Oyama Karate
w Andrychowie, którzy wywalczyli aż 10 medali! w tym: 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.
Złoto zdobyli: Justyna Cyrulik, Roman Misiaszek, Mateusz Klocek, Julia Gibek i Michał Jużwiak.  Srebro wywalczyli:
Aleksandra Broda, Maja Duda, Dawid Szafrański i Stanisław Bodzak, a brąz: debiutujący Krzysztof Kuc.
Serdecznie gratulujemy, OSU !

W dwudniowych Mistrzostwach Polski w Andrychowie wystartowała rekordowa liczba 430 zawodniczek
i zawodników z 43 klubów. W mistrzostwach wzięli także udział przedstawiciele naszego klubu z Prezesem
Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate- Hanshi Janem Dyduchem 8 dan oraz dyrektorem OYAMA IKF
ds. szkoleniowych – Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan na czele. Opiekunem sportowym naszych zawodników
był Sensei Ireneusz Kurnik 4 dan, a kierownikiem ekipy i autorem fotoreportażu z całej imprezy Radosław Dyduch.

W pierwszym dniu MP rozegrano konkurencję Knockdown z udziałem wielu utytułowanych zawodników Oyama karate. Współzawodnictwo w tej prestiżowej konkurencji, stało na wysokim poziomie sportowym m.in. dzięki znakomitej
postawie naszych reprezentantów.

Justyna Cyrulik wykonuje Otoshi kakato geri, Foto Radosław Dyduch

Złoty medal w kategorii ciężkiej seniorek pewnie wywalczyła Justyna Cyrulik, pokonując Angelę Olczyk,

ubiegłoroczną Mistrzynie Polski z Moszczenicy. Justyna została dodatkowo uznana najlepszą zawodniczką MP.
Serdecznie gratulujemy, OSU! W kategorii lekkiej seniorów (powyżej 22 lat) Roman Misiaszek (Oraczko), pewnie
pokonał swojego kolegę klubowego Dawida Szafrańskiego, który w bardzo dobrym stylu dotarł do finału. Ładnie walczył
też debiutujący Krzysztof Kuc w kategorii młodzieżowców (do 70 kg.) który zdobył brązowy medal. W kategorii lekkiej
seniorów nie wystartował czwarty nasz reprezentant Krzysztof Socha, który musiał wziąć udział w rodzinnej uroczystości pogrzebowej.
Debiutująca w konkurencji Knockdown Aleksandra Broda wywalczyła srebrny medal, ulegając Anecie Jemioł,
aktualnej Mistrzyni Europy Seniorek z Witebska. Mistrzostwo Polski w kategorii ciężkiej seniorów powyżej 90 kg zdobył
Mateusz Klocek, który w finale pokonał Adama Chlabicza (Białystok). Marcin Karlikowski, drugi nasz reprezentant
w tej kategorii zajął 4 miejsce. W kategorii ciężkiej seniorów (do 90 kg) Stanisław Bodzak musiał tym razem uznać
wyższość Dawida Kiszyckiego (Białystok).

W kategorii średniej byliśmy reprezentowani przez dwóch młodzieżowców: Mateusza Juszczyka i Michała Janiszewskiego,
którzy pomimo dobrej postawy odpadli w ćwierćfinałach. Z prawdziwą radością przyjęliśmy zdobycie Mistrzostwa
Polski Seniorów  w kategorii średniej przez sympatycznego  Damiana Krupkę z Małopolskiego Klubu Karate
w Andrychowie, który przez dwa miesiące razem trenował z naszymi zawodnikami, przyjeżdżając 2-3 razy
tygodniowo do Krakowie aż z Wadowic. OSU!

Stanisław Bodzak w akcji, Foto Radosław Dyduch

Złote medale Mistrzostw Polski w bardzo dobrym stylu wywalczyła także dwójka naszych juniorów: Julia Gibek
i Michał Jużwiak. Srebrny medal zdobyła Majka Duda, która ponownie uległa Marcie Hudzik z Sosnowca, aktualnej
Wicemistrzyni Europy.

Zwycięski atak Julii Gibek, Foto Radosław Dyduch

Na zakończenie zawodów, Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan wręczali medale i puchary.
Naszą ekipę cały czas wspierała liczna grupa kibiców na czele z Sensei: Maciejem Burnetką, Piotrem Pawlickim,
Jackiem Mazurkiewiczem, Bogusią Wiśniewską i Adrianą Makselon. Bardzo dziękujemy za gorący doping, OSU!

Najlepsi zawodnicy MP: Justyna Cyrulik (Kraków) i Damian Krupka (Wadowice). fot. Radosław Dyduch