klauzula informacyjna RODO

ZŁOTO RZEPKI I BRODY W MISTRZOSTWACH EUROPY
WITEBSK-BIAŁORUŚ’2013

Foto Radosław Dyduch

W dniach 25-26 maja 2013 roku, w Witebsku na Białorusi, w hali sportowej Vitebsk Central Sport Complex (CSC) odbyły
się IV Otwarte Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w OYAMA Karate, w konkurencjach: Knockdown,
Semi-knockdown i Kata. Patronat nad imprezą objęły władze miasta i regionu Witebsk oraz Hanshi Jan Dyduch
- Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate. Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło
320 osób, była Białoruska Organizacja OYAMA Karate
z Sensei Igorem Yurkevichem 3 dan na czele.
W ME wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji knockdown karate z 8 krajów, w tym z: Rosji, Ukrainy, Białorusi,
Estonii, Niemiec, Węgier, Azerbejdżanu i Polski.

W sobotę rano odbyły się  prezentacje form w konkurencjach Kata i Kobudo, w których krakowianie nie startowali.
Tego samego dnia po południu, rozegrano pojedynki w prestiżowej konkurencji Knockdown. Poziom walk seniorów
był bardzo wysoki.

Mistrz Europy Dominik Rzepka i Hanshi Jan Dyduch. Foto: Radosław Dyduch

Wspaniale zaprezentował się Dominik Rzepka, który w kategorii średniej (do 80 kg) zdobył złoty medal.
Nasz utytułowany zawodnik, w finale znokautował faworyta Rosjan Viktora Procenko. W kategorii ciężkiej (powyżej 80 kg.)
Jacek Mazurkiewicz przegrał przez faul, uznany pochopnie przez sędziów za wazaari, natomiast Marcin Karlikowski
wywalczył brązowy medal. Warto podkreślić, że Krakowianin zrezygnował z walki o finał, i jako lekarz Polskiej
Reprezentacji, zdecydował się pojechać z jednym z polskich zawodników do szpitala. OSU!

Marcin Karlikowski zdobył brąz, godząc obowiązki zawodnika i lekarza ekipy. foto: Radosław Dyduch

W niedzielę zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów w konkurencji Semi- knockdown, w których polscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Jeden z trzech zdobytych złotych medali, wywalczyła nasza zawodniczka Aleksandra Broda, pokonując w finale rodaczkę Katarzynę Kasperek.

Aleksandra Broda zdobyła złoto ME. Foto: Radosław Dyduch

Trenerem trójki naszych medalistów jest Hanshi Jan Dyduch 8 dan.

Po zamknięciu ME odbyło się posiedzenia członków władz OYAMA IKF, któremu przewodniczył Prezes Zarządu Federacji
-
Hanshi Dyduch. W czasie narady uzgodniono m.in.: organizację Mistrzostw Europy w Kijowie (Ukraina) w 2015 r.
oraz Pucharu Świata w Knockdown Karate w Sankt Petersburgu (Rosja) w 2017 r. Przyjęto także kalendarz i program
seminariów szkoleniowo-egzaminacyjnych w Polsce i Rosji do 2015 r. W naradzie wzięli udział także Krakowianie:
Shihan Andrzej Pierzchała (dyrektor ds. szkoleniowych OYAMA IKF) i Radosław Dyduch (dyrektor wykonawczy