klauzula informacyjna RODO

Złoto Dominika Rzepki w OYAMA TOP
Sukces Stanisława Bodzaka !

Dominik Rzepka pokonał w finale Piotra Pawlickiego, foto Marcin Oliva Soto

W Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski OYAMA TOP oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w Semi-knockdown, pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz Shihan Jana Dyducha 7 dan- szefa OYAMA Polskiej Federacji Karate. W dwudniowym turnieju, wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 34 klubów karate. Nie zabrakło, jak co roku, naszych reprezentantów, którzy po ciężkich walkach zdobyli aż 6 medali, w tym: 2 złote (Dominik Rzepka i Stanisław Bodzak), 2 srebrne (Anna Jermaków i Piotr Pawlicki) oraz 2 brązowe (Roman Oraczko i Marcin Karlikowski). Czwarte miejsce zdobył Mateusz Klocek (powyżej 80 kg). W eliminacjach, po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach, odpadli Aneta Jemioł (powyżej 60 kg.) i Tomasz Bachorczyk (do 80 kg.). Obowiązki trenera pełnił Sensei Ireneusz Kurnik 3 dan. Arbitrem maty był Sensei Robert Bretner 3 dan (Kraków). Finalistów nagradzali pucharami Shihan Jan Dyduch 7 dan- prezes OYAMA PFK i Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan- dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych.

Roman Oraczko w walce z Maciejem Gizińskim, foto Marcin Oliva Soto

W OYAMA TOP, jak co roku, dodatkową dramaturgię stworzył test tameshiwarii, przeprowadzony w gronie  finalistów.  Każdy senior musiał łamać deski kantem dłoni (shuto) oraz łokciem (hiji). Jak się okazało, przy wyrównanych i zaciętych walkach, mała ilość złamanych desek, miała decydujące znaczenie dla końcowych wyników naszych zawodników w kategorii lekkiej i ciężkiej.

Stanisław Bodzak zdobył I miejsce w kategorii juniorów młodszych, foto Marcin Oliva Soto