SUKCES W PUCHARZE EUROPY OYAMA IKF W RADOMIU
Cztery złote medale!

Krzysztof Kuc najlepszym zawodnikiem Knockdown!

Zwycięski pojedynek Krzysztofa Kuca. Foto Radosław Dyduch

Znakomicie spisali się zawodnicy naszego klubu w Pucharze Europy OYAMA IKF zdobywając 7 medali, w tym aż 4 złote (Roman Misiaszek, Aleksandra Broda, Krzysztof Kuc i Michał Juźwiak) i 1 brązowy (Julia Gibek) w prestiżowej konkurencji Knockdown. Ponadto Krzysztof Kuc został uznany najlepszym seniorem Pucharu Europy!

Z kolei w konkurencji Semi-knockdown srebrny medal wywalczył Bartłomiej Grzyb, a brązowy Michał Gąsierkiewicz. Anna Wójcik po zaciętym i wyrównanym pojedynku zajęła miejsce punktowane. Ponadto w Otwartym Pucharze Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt, Karolina Samolej zdobyła srebro. Serdecznie gratulujemy, OSU!

Nasi medaliści w Knockdown w gronie kadry instruktorskiej klubu. Foto. Radosław Dyduch

W dniach 24-25 listopada 2018 roku, w Hali MOSiR w Radomiu odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Knockdown i Semi-knockdown oraz Otwartego Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt.
Organizatorem imprezy, w której wystartowało przeszło 320 osób, była OYAMA Polska Federacja Karate, Gmina Miasta Radomia oraz Radomski Klub Sportowy OYAMA nas czele z Sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 dan.

W PE wzięli udział przedstawiciele 13 krajów w tym z: Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai oraz Kyokushin z 7 różnych organizacji. Patronat nad Pucharem Europy objął m.in. Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, Hanshi Jan Dyduch, który wraz z Shihan Andrzejem Pierzchała, Wiceprezesem OYAMA IKF wręczał medale i puchary. W imprezie wzięła także udział dyrektor OYAMA PFK, Pani Maria Dyduch.

Otwarcie PE w konkurencji Knockdown, foto: Radosław Dyduch

Sędzią Głównym Pucharu Europy był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Ze strony KK OYAMA, arbitrem maty był Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków) a sędzią bocznym, debiutujący w tej roli, Sensei Cezary Stolcman 3 dan. Opiekunem naszych zawodniczek i zawodników był Sensei Maciej Burnetko 2 dan. Galerię zdjęć wykonał Wiceprezes Klubu- Sensei Radosław Dyduch 1 dan.

Michał Juźwiak zdobył złoty medal w kategorii ciężkiej. Foto Radosław Dyduch

W sobotę po południu, rozegrano pojedynki w konkurencji KNOCKDOWN. Zawody Pucharu Europy odbywały się w najtwardszej formule t.j z użyciem kopnięć frontalnych na głowę ( mae-geri-jodan i hiza-geri-jodan ). Najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji uznano: seniorkę Anastazję Eismunt (Ukraina Oyama) i świetnie dysponowanego w tym dniu, naszego seniora Krzysztofa Kuca. Serdecznie gratulujemy!

Najlepsi w Knockdown. Foto Radosław Dyduch

Koncertowo walczyła także Aleksandra Broda, która zdobył złoty medal, pokonując w finale groźną Angelikę Rożek z Katowic. Ta druga, wcześniej wygrała różnicą wagi z naszą debiutującą seniorką- Julią Gibek. Mistrzyni Świata Juniorek z Kanady ostatecznie wywalczyła brązowy medal PE.

Zwycięski finał Oli Brody. Foto Radosław Dyduch

Długotrwałe brawa otrzymali utytułowani seniorzy starsi- Roman Misiaszek (Kraków Oyama) i Igor Kikenow (Estonia) za stoczenie porywającego pojedynku finałowego w kategorii średniej. Jednogłośnie wygrał Sensei Roman imponując wolą zwycięstwa, szybkością i siłą ataków.

Roman Misiaszek pokonał Igora Kikenowa. Sędziuje Mariusz Pawlus. Foto Radosław Dyduch

W niedzielę do południa, rozegrano zawody Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat).

Karolina Samolej zdobyła srebro w Lekkim Kontakcie. Foto Radosław Dyduch

Pojedynki toczyły się na czterech polach walki i były sprawnie sędziowane przez mobilne 3-osobowe zespoły doświadczonych sędziów. Najmłodsi posiadali pełny komplet standardowych ochraniaczy, w tym ochronę na korpus (hogo) oraz kaski z kratką, chroniącą twarz.

Pojedynek Bartka Grzyba w Semi-knockdown. Foto Radosław Dyduch

W drugiej części dnia, odbyła się rywalizacja w licznie obsadzonej konkurencji SEMI-KNOCKDOWN, w której walczyli Juniorzy i Juniorki (14-16 lat) oraz Juniorzy Starsi (16-18 lat) obojga płci. Srebro Bartka Grzyba i brąz Michała Gąsierkiewicza dał nam wiele radości. OSU!

Przebieg PE obserwowało na bieżąco w Internecie przeszło 16 tysięcy widzów. Gospodarze przygotowali medale specjalnie zaprojektowane z okazji PE i PP oraz efektowne puchary. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe, okolicznościowe kalendarze, plakaty i dyplomy. Organizatorzy wydali takżę gustowny katalog zawodów.

3. Zankowska Aleksandra, Łódź

SKŁADAMY GORĄCE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM, SĘDZIOM I RODZICOM, OSU!