krakow.pl
       

tel: 12 643 50 83
tel: +48 602 270 970

biuro@oyama-krakow.pl


klauzula informacyjna RODO

SUKCES W PUCHARZE EUROPY OYAMA IKF W RADOMIU
Cztery złote medale!

Krzysztof Kuc najlepszym zawodnikiem Knockdown!


Zwycięski pojedynek Krzysztofa Kuca. Foto Radosław Dyduch

 

Znakomicie spisali się zawodnicy naszego klubu w Pucharze Europy OYAMA IKF zdobywając 7 medali, w tym aż 4 złote (Roman Misiaszek, Aleksandra Broda, Krzysztof Kuc i Michał Juźwiak) i 1 brązowy (Julia Gibek) w prestiżowej konkurencji Knockdown. Ponadto Krzysztof Kuc został uznany najlepszym seniorem Pucharu Europy!

Z kolei w konkurencji Semi-knockdown srebrny medal wywalczył Bartłomiej Grzyb, a brązowy Michał Gąsierkiewicz. Anna Wójcik po zaciętym i wyrównanym pojedynku zajęła miejsce punktowane. Ponadto w Otwartym Pucharze Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt, Karolina Samolej zdobyła srebro. Serdecznie gratulujemy, OSU!

 

Nasi medaliści w Knockdown w gronie kadry instruktorskiej klubu. Foto. Radosław Dyduch

 

W dniach 24-25 listopada 2018 roku, w Hali MOSiR w Radomiu odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Knockdown i Semi-knockdown oraz Otwartego Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt.
Organizatorem imprezy, w której wystartowało przeszło 320 osób, była OYAMA Polska Federacja Karate, Gmina Miasta Radomia oraz Radomski Klub Sportowy OYAMA nas czele z Sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 dan.


W PE wzięli udział przedstawiciele 13 krajów w tym z: Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai oraz Kyokushin z 7 różnych organizacji. Patronat nad Pucharem Europy objął m.in. Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, Hanshi Jan Dyduch, który wraz z Shihan Andrzejem Pierzchała, Wiceprezesem OYAMA IKF wręczał medale i puchary. W imprezie wzięła także udział dyrektor OYAMA PFK, Pani Maria Dyduch.

 

Otwarcie PE w konkurencji Knockdown, foto: Radosław Dyduch

 

Sędzią Głównym Pucharu Europy był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Ze strony KK OYAMA, arbitrem maty był Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków) a sędzią bocznym, debiutujący w tej roli, Sensei Cezary Stolcman 3 dan. Opiekunem naszych zawodniczek i zawodników był Sensei Maciej Burnetko 2 dan. Galerię zdjęć wykonał Wiceprezes Klubu- Sensei Radosław Dyduch 1 dan.

 


Michał Juźwiak zdobył złoty medal w kategorii ciężkiej. Foto Radosław Dyduch

 

W sobotę po południu, rozegrano pojedynki w konkurencji KNOCKDOWN. Zawody Pucharu Europy odbywały się w najtwardszej formule t.j z użyciem kopnięć frontalnych na głowę ( mae-geri-jodan i hiza-geri-jodan ). Najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji uznano: seniorkę Anastazję Eismunt (Ukraina Oyama) i świetnie dysponowanego w tym dniu, naszego seniora Krzysztofa Kuca. Serdecznie gratulujemy!

 

Najlepsi w Knockdown. Foto Radosław Dyduch

 

Koncertowo walczyła także Aleksandra Broda, która zdobył złoty medal, pokonując w finale groźną Angelikę Rożek z Katowic. Ta druga, wcześniej wygrała różnicą wagi z naszą debiutującą seniorką- Julią Gibek. Mistrzyni Świata Juniorek z Kanady ostatecznie wywalczyła brązowy medal PE.

Zwycięski finał Oli Brody. Foto Radosław Dyduch

 

Długotrwałe brawa otrzymali utytułowani seniorzy starsi- Roman Misiaszek (Kraków Oyama) i Igor Kikenow (Estonia) za stoczenie porywającego pojedynku finałowego w kategorii średniej. Jednogłośnie wygrał Sensei Roman imponując wolą zwycięstwa, szybkością i siłą ataków.

Roman Misiaszek pokonał Igora Kikenowa. Sędziuje Mariusz Pawlus. Foto Radosław Dyduch

 

W niedzielę do południa, rozegrano zawody Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat).

 

Karolina Samolej zdobyła srebro w Lekkim Kontakcie. Foto Radosław Dyduch

 

Pojedynki toczyły się na czterech polach walki i były sprawnie sędziowane przez mobilne 3-osobowe zespoły doświadczonych sędziów. Najmłodsi posiadali pełny komplet standardowych ochraniaczy, w tym ochronę na korpus (hogo) oraz kaski z kratką, chroniącą twarz.
 

Pojedynek Bartka Grzyba w Semi-knockdown. Foto Radosław Dyduch

 

W drugiej części dnia, odbyła się rywalizacja w licznie obsadzonej konkurencji SEMI-KNOCKDOWN, w której walczyli Juniorzy i Juniorki (14-16 lat) oraz Juniorzy Starsi (16-18 lat) obojga płci. Srebro Bartka Grzyba i brąz Michała Gąsierkiewicza dał nam wiele radości. OSU!

Przebieg PE obserwowało na bieżąco w Internecie przeszło 16 tysięcy widzów. Gospodarze przygotowali medale specjalnie zaprojektowane z okazji PE i PP oraz efektowne puchary. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe, okolicznościowe kalendarze, plakaty i dyplomy. Organizatorzy wydali takżę gustowny katalog zawodów.


Wyniki medalowe naszych zawodników


PUCHAR EUROPY OYAMA IKF
 


Konkurencja KNOCKDOWN
 

Seniorki

kat. powyżej 60 kg.  

 1. Broda Aleksandra, Kraków Oyama

 2. Rożek Angelika, Katowice Goliat

 3. Gibek Julia, Kraków Oyama


Seniorzy

kat. do 70 kg.

 1. Krzysztof Kuc, Kraków Oyama

 2. Berkowicz Kamil, Jasło

 3. Kowalik Jakub, Piotrków Trybunalski 


kat. powyżej 80 kg.

 1. Juźwiak Michał, Kraków Oyama

 2. Cordeiro Michael, Kanada

 3. Smai Samir, Radom

 

Seniorzy Starsi

kat. do 80 kg.  

 1. Misiaszek Roman, Kraków Oyama

 2. Kikenov Igor, Estonia

 3. Swoboda Rafał, Katowice WR1

 

Konkurencja SEMI-KNOCKDOWN  


Juniorzy Starsi

kat. do 65 kg.  

 1. Boduszek Julian, Katowice Goliat

 2. Grzyb Bartłomiej, Kraków Oyama

 3. Dębski Szymon, Oświęcim

 

kat. do 70 kg.  

 1. Aleksiej Gurvich, Ukraina

 2. Banaś Kacper, Wieliczka

 3. Gąsierkiewicz Michał, Kraków Oyama

   

 

PUCHAR POLSKI OYAMA PFK  


Konkurencja LEKKI KONTAKT
 


Juniorki Młodsze (12-14 lat)

do 40 kg.  

1. Ferenc Elżbieta, Oświęcim

2. Samolej Karolina, Kraków Oyama

3. Zankowska Aleksandra, Łódź

 

Galeria zdjęć oraz szczegółowe wyniki na : www.oyama-karate.pl

 

SKŁADAMY GORĄCE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM, SĘDZIOM I RODZICOM, OSU!

GRATULUJEMY GOSPODARZOM,
NA CZELE Z SENSEI TOMASZEM KLIMASZEWSKIM,
ŚWIETNYCH ZAWODÓW, OSU!

Copyright - 2019 - Krakowski Klub OYAMA