klauzula informacyjna RODO

SUKCES W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

TRZY MEDALE KRAKOWIANEK!

Aleksandra Broda, Justyna Cyrulik i Julia Gibek. Foto Radoslaw Dyduch

Bardzo dobrze spisała się trójka naszych zawodniczek w DAGEKI III Mistrzostwach Świata
w Kontaktowym Karate, które odbyły się 23.04.2016 r. w Montrealu.

W najbardziej prestiżowej konkurencji- Knockdown, Justyna Cyrulik wywalczyła srebro w kategorii ciężkiej,
a Aleksandra Broda brąz w kategorii lekkiej. Mateusz Klocek w drodze do półfinału, po twardym pojedynku,
musiał uznać wyższość swojego przeciwnika z Japonii. Świetnie zaprezentowała się nasza Juniorka Starsza-
Julia Gibek, która zdobyła I miejsce w konkurencji Semi-knockdown, w kategorii ciężkiej. Jej sukces
w Mistrzostwach Świata w Montrealu jest kolejnym potwierdzeniem pomyślnie rozwijającej się kariery
naszej utalentowanej i pracowitej zawodniczki.

Nasza ekipa w Montrealu

W MŚ Montreal 2016 wzięło udział blisko 700 uczestników z wielu organizacji karate z 20 krajów
obydwu Ameryk, Azji i Europy. Za sprawą Japończyków, Kanadyjczyków, Kazachów i Polaków poziom
zawodów był wysoki i wyrównany. Złożyły się na to także świetne pojedynki z udziałem Krakowian,
którzy godnie wpisali się w dotychczasowe sukcesy naszych reprezentantów w Kanadzie.
Warto przypomnieć, że w 2010 roku zawodnicy Krakowskiego Klubu OYAMA zdobyli dwa medale
Mistrzostw Świata: Dominik Rzepka- złoty a Anna Jermaków- brązowy. Natomiast w 2012 roku Roman
Misiaszek i Dominik Rzepka wywalczyli po srebrnym krążku. Współautorami tych wszystkich sukcesów
medalowych są zawodniczki i zawodnicy oraz instruktorzy grupy zaawansowanej, prowadzonej przez