klauzula informacyjna RODO

SUKCES KRAKOWIAN W PUCHARZE POLSKI

5 medali w OYAMA TOP!

Piotr Pawlicki zwycięża w kategorii średniej, foto Radosław Dyduch

Świetnie spisali się zawodnicy naszego klubu w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów Oyama Karate w Radomiu, którzy wywalczyli aż 9 medali w tym: 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Złoto zdobyli: Roman Misiaszek, Piotr Pawlicki, Stanisław Bodzak, Aleksandra Broda i Julia Gibek. Srebro wywalczyli: Justyna Cyrulik,
Krzysztof Socha i Jacek Mazurkiewicz. Brąz przypadł Majce Dudzie.

W Radomiu odbył się XIII Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate z udziałem rekordowej liczby 350 zawodników z 35 klubów. W mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele naszego klubu z Prezesem Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate- Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz dyrektorem OYAMA IKF ds. szkoleniowych– Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan na czele. Obowiązki licencjonowanego sędziego maty wypełniał Sensei Robert Bretner 4 dan.
W pierwszym dniu Pucharu Polski, przedpołudniem, rozegrano zawody seniorów w konkurencji Semi-knockdown,
Nasi Koledzy: Maciej Janiszewski i Mateusz Juszczyk debiutujący w ogólnopolskich zawodach Oyama karate, odpadli w eliminacjach po bardzo wyrównanych pojedynkach. Dziękujemy, OSU!

Pojedynek seniorów w semi-knockdown, foto Radosław Dyduch

Po południu rozegrano Puchar Polski OYAMA TOP w Knockdown z udziałem utytułowanych zawodników Oyama karate. Rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, stała na bardzo wysokim poziomie sportowym m.in. dzięki wspaniałej postawie naszych zawodników. W kategorii lekkiej wygrał aktualny Wicemistrz świata z Montrealu - Roman Misiaszek (Oraczko) który w finale, pokonał Krzysztofa Sochę w bratobójczym pojedynku.
W kategorii średniej, nasz aktualny Mistrz Polski - Piotr Pawlicki, po morderczej walce wygrał z twardym
Jarosławem Kisielem (Białystok). Z powodu kontuzji nogi, niestety nie wystartował w tej kategorii aktualny Wicemistrz świata Dominik Rzepka. I miejsce w kategorii ciężkiej wywalczył utytułowany Łukasz Łuczyński (Kozienice), pokonując w finale naszego Jacka Mazurkiewicza. Po wyrównanej dogrywce, Jackowi do zwycięstwa zabrakło 0.7 kg. Jego doświadczony rywal był cięższy o 7,3 kg. i wykorzystał to w ostatniej dogrywce.

Nasi seniorzy zdobyli aż 5 medali w OYAMA TOP, foto Radosław Dyduch

I miejsce w kategorii ciężkiej kobiet oraz Tytuł Najlepszej Zawodniczki OYAMA TOP kolejny raz przypadł utytułowanej Annie Kołodziej-Plewce (Lubliniec), która w finale, pokonała swoją byłą podopieczną- Justynę Cyrulik (obecnie reprezentującą nasz klub, w związku ze studiami w Krakowie). Najlepszym Zawodnikiem OYAMA TOP, Zespół Sędziowski uznał naszego utytułowanego Romana Misiaszka. Mistrzowie, oprócz pucharów, dodatkowo otrzymali nagrody pieniężne. Gratulujemy, OSU!

Ola Broda, Majka Duda i Stasiu Bodzak, foto: Radosław Dyduch

W drugim dniu Pucharu Polski, w godzinach przedpołudniowych, rozegrano zawody junior
ów w konkurencji Semi-knockdown. Nasi juniorzy starsi - Stanisław Bodzak i Aleksandra Broda walczyli koncertowo,
zdobywając I miejsca przez ippon lub waazari. Miłą niespodziankę sprawiła nam debiutująca Majka Duda,
która wywalczyła brązowy medal. Gratulujemy, OSU ! Nasi koledzy: Tomasz Możdzież i Marcin Witek,
debiutujący w ogólnopolskich zawodach Oyama karate, odpadli w eliminacjach po bardzo dobrych i wyrównanych pojedynkach. Dziękujemy, OSU!

Zwycięski atak Juli Gibek, foto: Radosław Dyduch

W godzinach popołudniowych, odbyły się zawody w konkurencji Lekki Kontakt.   Najmłodsi chronieni pełnym kompletem ochraniaczy śmiało walczyli dopingowani przez rodziców i trenerów. Szybko i jednoznacznie rozstrzygnęła swoje pojedynki nasza juniorka młodsza- Julia Gibek, która już po raz drugi, sięgnęła po złoto.
Gratulujemy, OSU!

Na zakończenie zawodów, Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan wręczali z ramienia OYAMA PFK puchary i dyplomy. Kierownikiem ekipy i opiekunem sportowym naszych zawodników, a także kierowcą
był Sensei Ireneusz Kurnik 4 dan.
W pierwszym dniu zawodów, wspomagał go również Sensei Dominik Rzepka.

Obowiązki sędziego maty i kierowcy wypełniał przez dwa dni Sensei Robert Bretner 4 dan. Fotografem
zawodów i dodatkowo kierowcą był Radosław Dyduch. Naszą ekipę dopingowała grupka kibiców z Krakowa
z Sensei Karoliną Korzyńską i Sensei Maciejem Burnetką na czele. Bardzo dziękujemy, OSU!