biuro@oyama-krakow.pl

klauzula informacyjna RODO

SUKCES KRAKOWIAN W MISTRZOSTWACH POLSKI

Julia Gibek wywalczyła złoty medal MP w Lekkim kontakcie!, foto Radosław Dyduch

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu w XVIII Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Oyama Karate
w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego, którzy w konkurencjach walki wywalczyli 6 medali w tym: 3 złote, 2 srebrne
i 1 brązowy. I miejsca zdobyli: Stanisław Bodzak, Aleksandra Broda i Julia Gibek. II miejsca przypadły Konradowi Urbanowi
i Juli Melnyczuk, a III miejsce wywalczył Krzysztof Socha.

Największą niespodziankę sprawił Stanisław Bodzak, który po raz pierwszy wystartował w konkurencji knockdown (seniorzy)
i zdobył tytuł Mistrza Polski, m.in. pokonując przez ippon utytułowanego Dawida Kiszyckiego z Białegostoku. W barwach
naszego klubu wystartowali także: Artur Żak, Majka Duda oraz Marcin Karlikowski, którzy zajęli punktowane miejsca.

Serdecznie Wszystkim gratulujemy i dziękujemy, OSU !

Sukces naszej ekipy jest tym większy, że do Moszczenicy pojechała reprezentacja w mocno okrojonym składzie.
Z przyczyn zdrowotnych, zawodowych lub sportowych, nie wystartowało bardzo wielu utytułowanych medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Tychach, Pucharu Polski w Radomiu i Mistrzostw Świata w Montrealu- Kanadzie /Roman Misiaszek,
Piotr Pawlicki, Jacek Mazurkiewicz, Dominik Rzepka, Justyna Cyrulik, Anna Jermaków i Mateusz Klocek/
Tymczasem na Mistrzostwa Polski przyjechała rekordowa liczba blisko 400 zawodniczek i zawodników z 43 wiodących klubów Oyama Karate oraz z 3 ośrodków Kyokushin Tezuka Group i Kyokushin Karate Matsushima.

Julia Melnyczuk zadebiutowała jako seniorka i zdobyła srebro w knockdown!

Na zakończenie Mistrzostw, Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan wręczali medale i puchary
z ramienia OYAMA PFK. Kierownikiem ekipy i opiekunem sportowym krakowskich zawodników był Sensei Ireneusz
Kurnik 4 dan. Obowiązki sędziowskie wypełniał Sensei Robert Bretner 4 dan. Naszą ekipę wspomagała i dopingowała liczna
grupa kibiców z Sensei Edytą Majcherczyk i Sensei Maciejem Burnetką na czele. Bardzo dziękujemy, OSU !

Wyniki Mistrzostw Polski w Kumite w Moszczenicy stały się podstawą do wyłonienia
naszej reprezentacji na Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w Witebsku, które odbędą się 25-26 maja 2013 r.