biuro@oyama-krakow.pl

klauzula informacyjna RODO

Sukces Krakowian w Mistrzostwach Polski w KUMITE

Nasi medaliści w knockdown, foto: Radosław Dyduch

Wspaniały sukces odnieśli zawodnicy naszego klubu w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Oyama Karate w Tychach, którzy wywalczyli aż 10 medali w tym: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. W XVII MP Oyama Karate w prestiżowej konkurencji Knockdown, złoto zdobyli nasi utytułowani seniorzy: Roman Misiaszek i Piotr Pawlicki, srebro: Dominik Rzepka i Justyna Cyrulik, a brąz Anna Jermakow i Mateusz Klocek.
W konkurencji Semi-knockdown seniorów brązowy medal  wywalczył Konrad Urban.Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Socha, ale w następstwie fauli niestety odpadł w ćwierćfinale. Do Tych przyjechało łącznie blisko 290 zawodniczek i zawodników
z 39 wiodących klubów Oyama Karate oraz z 3 ośrodków Kyokushin Tezuka Group i Kyokushin Karate Matsushima.

Justyna Cyrulik (z lewej) kontra Anna Kołodziej-Plewka, foto: Radosław Dyduch

Tytuł Mistrzyni Polski Juniorów obroniła Aleksandra Broda, startująca już w kategorii juniorów starszych. Srebro tym razem, przypadło Stanisławowi Bodzakowi. W pilotażowym - I Ogólnopolskim Turnieju Oyama Karate w konkurencji Lekki Kontakt
(12-14 lat), triumfowała nasza młodsza juniorka Julia Gibek.

Julia Gibek stanęła na najwyższym podium, foto Radosław Dyduch

Na zakończenie Mistrzostw, Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan wręczali z ramienia OYAMA PFK medale
i puchary. Kierownikiem ekipy i opiekunem sportowym krakowskich zawodników był Sensei Ireneusz Kurnik3 dan. Obowiązki sędziego maty wypełniał Sensei Robert Bretner 4 dan. Fotografem zawodów był Radosław Dyduch. Naszą ekipę dopingowała liczna grupka kibiców z utytułowanymi mistrzyniami: Bogusią Wiśniewską- Kaczor, Adą Makselon i Dorotą Iwan na czele.