krakow.pl
       

tel: 12 643 50 83
tel: +48 602 270 970


biuro@oyama-krakow.pl

JUSTYNA CYRULIK I MICHAŁ JUŹWIAK MISTRZAMI EUROPY!


Justyna Cyrulik zdobywa złoto!. Foto Radosław Dyduch


W dniach 11-12 listopada 2017 roku, w Estonii w Kohtla-Jarve, zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt, Semi-knockdown i Knockdown.  Wystartowało w nich około 230 zawodniczek i zawodników reprezentujących OYAMA IKF oraz liczne kluby i organizacje karate Kyokushin z 8 krajów (Rosja, Estonia, Łotwa, Gruzja, Niemcy, Węgry, Ukraina i Polska). Świetnie spisali się reprezentanci naszego klubu: Justyna Cyrulik i Michał Juźwiak, którzy zdobyli dla Polski złote medale w prestiżowej konkurencji Knockdown. Bardzo dobrze walczący Krzysztof Kuc, po zaciętym pojedynku, przegrał różnicą wagi ciała z Vano Kevkhishvali (Gruzja)- ubiegłorocznym Mistrzem Europy z Wałbrzycha.

 

Twardy bój Krzysztofa Kuca z Vano Kevkhishvali.
Foto. Radosław Dyduch


Mistrzostwa otwarł Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, a zarazem przewodniczący polskiej reprezentacji- Hanshi Jan Dyduch 8 dan, który w imieniu OYAMA IKF serdecznie podziękował gospodarzom za zorganizowanie zawodów.


Michał Juźwiak wywalczył złoto w kategorii ciężkiej. Foto: Radosław Dyduch


W sobotę rozegrano turniej Kata, w którym nie startowali krakowianie. W niedzielę zaś konkurencje walki. Zawodnicy polscy wywalczyli aż 15 medali w Kumite, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. W konkurencji Knockdown pojedynki odbywały się w najtwardszej formule tj. z użyciem kopnięć frontalnych na strefę jodan. Nasi reprezentanci wygrali większość swoich pojedynków przez ippon lub waazari.  


Krakowianie wypadli bardzo dobrze. Foto Radosław Dyduch


Nasz zespół spędził dwa dni w podróży, przemieszczając się kolejno: pociągiem /Kraków-Warszawa-Kraków/, samolotem /Warszawa-Tallin-Warszawa/, a następnie autokarem  /Tallin-Kohtla Jarve-Tallin/. Kierownikiem krakowskiej ekipy i autorem fotoreportażu był Sensei Radosław Dyduch 1 dan, Wiceprezes KKO. Opiekunami naszych zawodników w czasie ME byli Shihan Rafał Majda 5 dan /Jelenia Góra/ i Sensei Dariusz Szulc 4 dan /Piotrków Trybunalski/. Dziękujemy, OSU!
 
Wyniki medalowe wszystkich Polaków, znajdują się na oficjalnej stronie OYAMA PFK: www.oyama-karate.pl

Galeria zdjęć: http://oyama-foto.pl/


SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE NASZYM ZAWODNIKOM I TRENEROWI, OSU!
HANSHI JAN DYDUCH GORĄCO DZIĘKUJE CAŁEJ GRUPIE ZAAWANSOWANEJ
ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ W OSIĄGNIĘCIU TEGO SUKCESU, OSU!

Copyright - 2018 - Krakowski Klub OYAMA