biuro@oyama-krakow.pl

klauzula informacyjna RODO

Brąz dla Rzepki i Bodzaka w ME w Estonii
Dobry występ zawodników naszego klubu !

W dniach 14-15 maja 2011 roku, w Johvi-Estonia, zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Semi-knockdown i Knockdown. Patronat nad imprezą objął m.in. Hanshi Jan Dyduch - Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate. Organizatorem zawodów, w których wystartowało około 170 osób była Estońska Federacja OYAMA Karate z Sensei Valerym Savitskym 3 dan. W ME wzięli udział przedstawiciele 8 krajów tym z: Rosji, Polski, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Irlandii i Azerbejdżanu, reprezentujący organizacje karate: OYAMA IKF, Kyokushin IFK i Kyokushin-Matsushima. Nie wystartowali zawodnicy z wielu krajów Azji, którzy niestety nie otrzymali wiz Unii Europejskiej.

Zawody otworzył Pan Aivar Surva Mer Regionalnego Parlamentu i Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Dyrektor OYAMA IKF serdecznie podziękował władzom miasta za patronat oraz pomoc w zorganizowaniu ME OYAMA IKF. Hanshi Dyduch wyraził również wdzięczność i uznanie gospodarzowi imprezy- Sensei Valeremu Savitskiemu 3 dan. Pamiątkową tabliczkę otrzymał także Sensei Igor Gubaydulin 4 dan (Rosja)- dyrektor OYAMA IKF ds. sportowych za znaczącą pomoc w przygotowaniu zawodów.

Zgodnie z przewidywaniami, ME OYAMA IKF w konkurencjach Kata i Kobudo zdominowali Polacy, a w konkurencjach kumite (Knockdown seniorów i Semi-knockdown juniorów) prym wiedli Rosjanie.

W konkurencjach Kata i Kobudo reprezentanci Polski zdobyli łącznie aż 39 medali ! w tym: 14 złotych,
13 srebrnych i 12 brązowych!. Krakowianie nie startowali w konkurencjach technicznych.

Stanisław Bodzak w gronie medalistów kategorii ciężkiej

Polscy juniorzy wywalczyli 7 medali w konkurencji Semi-knockdown w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe. Debiutujący w zawodach międzynarodowych nasz klubowy Mistrz Polski Stanisław Bodzak zajął wysokie III miejsce. W półfinale kategorii ciężkiej (plus 75 kg) musiał uznać wyższość dynamicznego Kadasheva Dzhakhangira z Rosji. Swój zwycięski pojedynek o brązowy krążek z innym Rosjaninem, krakowianin zakończył szybko !

Dominika Rzepka kontra Alexey Feoktistov

W prestiżowej konkurencji Knockdown, wystartowało pięciu Polaków, którzy wywalczyli 3 medale w tym:
1 złoty Anna Kołodziej-Plewka (Lubliniec), 1 srebrny Łukasz Łuczyński (Kozienice) i 1 brązowy, który zdobył
nasz utytułowany zawodnik Dominik Rzepka w kategorii średniej (do 80 kg.). Krakowianina pokonał tylko bojowy Feoktistov Alexeyow z Rosji, zdobywca złotego medalu tych Mistrzostw.

Trenerem dwójki naszych medalistów jest Hanshi Jan Dyduch 8 dan, z którym w przygotowaniach współpracowali: Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan i Sensei Ireneusz Kurnik 3 dan, OSU !

3. Bodzak Stanislaw (Polska)

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym zawodnikom, trenerom, sędziom, rodzicom i sponsorom, bez których sukces w Mistrzostwach Europy w Estonii nie były możliwy, OSU !