klauzula informacyjna RODO

BARDZO DOBRY WYSTĘP W MISTRZOSTWACH POLSKI

5 MEDALI W KNOCKDOWN!

Justyna Cyrulik zdobywa Mistrzostwo Polski. Foto Radosław Dyduch

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszego klubu w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w konkurencjach KUMITE, w Jeleniej Górze, którzy wywalczyli 5 medali w najbardziej prestiżowej konkurencji- Knockdown. Złoto zdobyli Justyna Cyrulik i Michał Juźwiak, srebro- Aleksandra Broda i Mateusz Juszczyk, a brąz- Łukasz Kwapień. Ponad to Karolina Samolej wywalczyła srebrny medal w konkurencji Lekki Kontakt. Serdecznie gratulujemy, OSU!

Nasza ekipa w Knockdown. Foto Radosław Dyduch

W zawodach wzięli udział przedstawiciele naszego klubu z Prezesem Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate- Hanshi Janem Dyduchem 8 dan oraz Wiceprezesem OYAMA IKF ds. szkoleniowych – Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan na czele. Obowiązki licencjonowanego sędziego maty wypełniał Sensei Robert Bretner 4 dan. Opiekunem sportowym naszych zawodników był Sensei Maciej Burnetko 2 dan, a kierownikiem ekipy oraz autorem fotoreportażu z całej imprezy Wiceprezes KKO, Sensei Radosław Dyduch 1 dan.

Karolina Samolei w ataku. W głębi Shihan Pierzchała. Foto Radosław Dyduch

Przedpołudniem rozegrano zawody w konkurencji Lekki Kontakt z udziałem jedynej naszej reprezentantki- Karoliny Samolej. Podopieczna Shihan Pierzchały spisała się bardzo dobrze, zdobywając tym razem srebrny medal.

Ceremonia otwarcia Mistrzostw w Knockdown. Foto Radosław Dyduch

Po południu rozegrano konkurencję Knockdown. Jak zwykle, rywalizacja w tej priorytetowej formule, wzbudziła największe zainteresowanie widzów. Zawodnicy naszego klubu i tym razem nie zawiedli!. Aktualna Mistrzyni Europy i Polski w kategorii ciężkiej- Justyna Cyrulik w pierwszej walce wzięła rewanż na Angelice Rożek z Katowic, za pechowa porażkę w marcowym OYAMA CUP, a następnie w finale pokonała groźną Klaudię Bajrasz z Rzeszowa.

Michał Juźwiak. Foto Radosław Dyduch

Drugi nasz złoty medalista Mistrzostw Europy OYAMA IKF z Estonii oraz Mistrzostw Europy Kyokushin Tezuka Group z Wałbrzycha- Michał Juźwiak obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii ciężkiej U22 z Andrychowa, potwierdzając swoją przynależność do ścisłej kadry Związku.

Aleksandra Broda i Angela Szulc. Foto Radosław Dyduch

Zwyciężczyni Pucharu Polski OYAMA CUP, Rzeszów 2018 - Aleksandra Broda tym razem wywalczyła srebrny krążek, ulegając utytułowanej Angeli Szulc (Piotrków Trybunalski). Na końcowym rezultacie tego pojedynku zaciążyły dwa bezkarne ciosy rękami w głowę, w wyniku których, Ola doznała bolesnego urazu twarzy. W pierwszej rundzie, nasza reprezentantka pokonała twardo walczącą Kingę Pasternak (Kraków KAS).

Skuteczne kopnięcie Mateusza Juszczyka. Foto Radosław Dyduch

Swój drugi srebrny medal MP w kategorii do 90 kg., po trzech latach przerwy, wywalczył Mateusz Juszczyk, a brązowy- Łukasz Kwapień zwycięzca Pucharu Polski OYAMA CUP 2018.

Atak Krzysztofa Kuca. Foto Radosław Dyduch

Nasz reprezentant w kategorii lekkiej – Krzysztof Kuc, odpadł w eliminacjach po bardzo wyrównanym i niezwykle zaciętym pojedynku z dobrze dysponowanym Pawłem Wasiakiem (Turek).

Walka Anny Wójcik. Foto Radosław Dyduch

W niedzielę wystąpiła dwójka naszych juniorów (14-16 lat) w konkurencji Semi-knockdown: Anna Wójcik i Bartłomiej Grzyb, którzy po zaciętych pojedynkach odpadli w eliminacjach. W czasie pobytu w Jeleniej Górze, naszych reprezentantów wspierali rodzice oraz klubowi przyjaciele na czele Sensei Cezarym Stolcmanem 3 dan oraz Sensei Adrianą Makselon 1 dan. Dziękujemy, OSU!

SERDECZNIE GRATULUJEMY BARDZO DOBREGO WYSTĘPU!.