Duży sukces odniósł Sensei Piotr Picheta
z Krakowskiego Klubu OYAMA, który wraz z członkami wyprawy Kokshal Too Expedition 2010, zdobył dziewicze szczyty w jednym z najwyższych pasm górskich w Kirgizji. Serdecznie gratulujemy
i zapraszamy do przeczytania obszernych fragmentów jego relacji z tej wyprawy, OSU !

Brąz dla Karlikowskiego i Klocka !

Duży sukces odniosła czwórka zawodników naszego klubu w prestiżowym Pucharze Polski OYAMA TOP w Kozienicach. Roman Oraczko i Dominik Rzepka wywalczyli złote medale a Marcin Karlikowski i Mateusz Klocek brązowe. Serdecznie gratulujemy, OSU !

Trzy złote medale zdobyli nasi zawodnicy w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencji Semi-knockdown. Pierwsze miejsca wywalczyli juniorzy: Aleksandra Broda i Stanisław Bodzak oraz debiutujący senior: Jakub Matysiuk. Ola dodatkowo została uznana Najlepszą Juniorką Pucharu Polski.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy, OSU !

Dominik Rzepka Mistrzem Świata!

Reprezentant Krakowskiego Klubu OYAMA - Sensei Dominik Rzepka 2 dan zdobył tytuł Mistrza Świata w Knockdown Karate w Kanadzie. Udany występ odnotowała również nasza zawodniczka - Sensei Anna Jermaków 1 dan, która wywalczyła brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego występu, OSU!

Stanisław Bodzak Mistrzem Polski Juniorów!

Zawodnik Krakowskiego Klubu OYAMA- Stanisław Bodzak, w ładnym stylu wywalczył złoty medal XIII Mistrzostw Polski Juniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown.

Nasz utalentowany zawodnik, zwyciężył przeciwników przed czasem.

Trzecie miejsce zajęła, debiutująca w ogólnopolskich zawodach Aleksandra Broda.

Serdecznie gratulujemy, OSU !

Sukces Krakowian w Mistrzostwach Polski !

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego klubu w XV Mistrzostwach Polski Seniorów OYAMA PFK w konkurencji Knockdown w Wadowicach, którzy zdobyli aż 6 medali !

Złoto wywalczyli: Anna Jermaków, Dominik Rzepka i Marcin Karlikowski, srebro: Piotr Pawlicki a brąz: Anita Jemioł oraz Mateusz Klocek. Anna Jermaków została dodatkowo uhonorowana pucharem dla Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw Polski !

Bardzo dobrze spisał się Roman Oraczko, zawodnik Krakowskiego Klubu OYAMA, w III Światowym Turnieju Point i Knock-Out Karate w Tokio, który w imponującym stylu, wywalczył wysokie 4 miejsce oraz puchar im. Williama Olivera dla Najwaleczniejszego Zawodnika Mistrzostw.

Serdecznie gratulujemy, OSU!

8 DAN dla Jana Dyducha !

W czasie Międzynarodowego Seminarium OYAMA IKF w Rosji, szef Krakowskiego Klubu OYAMA - Jan Dyduch, otrzymał z rąk twórcy stylu, Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy certyfikat na stopień mistrzowski 8 dan oraz tytuł Hanshi.

W Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie, odbył się finał IX Krakowskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży, którą zorganizował Krakowski Klub OYAMA. W tym roku, w tej masowej imprezie, wystartował około 830 członków OYAMA PFK. Do zawodów finałowym zakwalifikowało się 140 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i specjalistycznych, z podziałem na kategorie wiekowe i szkoleniowe. Pojedynkom najmłodszych kibicowali licznie zgromadzeni rodzice i opiekunowie. Trofea zostały ufundowane przez Gminę Miejską Kraków, za co bardzo serdecznie dziękujemy, OSU !

Mateusz Klocek Wicemistrzem Polski !

Zawodnik Krakowskiego Klubu OYAMA - Mateusz Klocek wywalczył srebrny medal VI Mistrzostw Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji Full Contact, rozegranych w Kazimierzu Biskupim k/Konina. W turnieju wystartowało 58 zawodników i zawodniczek z 18 klubów OYAMA Karate. Mistrzostwa stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym.

i wyróżnionych wybrano z pośród 241 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych.

W Krakowie odbyło się trzydniowe Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sportowo-Szkoleniowe OYAMA PFK, w którym wzięło udział blisko 120 trenerów, instruktorów i zawodników z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Irlandii, Francji, Estonii i Niemiec. W czasie mityngu, zostały m.in. przeprowadzone egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie kyu oraz szkolenie dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim na 2,3 i 4 dan. Międzynarodowy test na czarne pasy, z udziałem Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan, odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2010 r., w Krakowie.

Złoto Dominika Rzepki w OYAMA TOP!

Duży sukces odnieśli zawodnicy Krakowskiego Klubu OYAMA, którzy zdobyli aż 5 medali w Pucharze Polski Seniorów OYAMA TOP oraz 1 złoty medal w Pucharze Polski Juniorów OYAMA PFK w Semi-knockdown w Jeleniej Górze. Dwa pierwsze miejsca wywalczyli Dominik Rzepka w konkurencji knockdown oraz Stanisław Bodzak w konkurencji semi-knockdown. Serdecznie gratulujemy !

Sukces w USA!

Kiszycki Mistrzem Świata !

Bardzo dobrze spisali się polscy zawodnicy w Mistrzostwach Świata Kanreikai Karate, w Danbury Connecticut, USA. Dawid Kiszycki w pięknym stylu, wywalczył złoty medal w kategorii ciężkiej a Tomasz Krysiak po zaciętym pojedynku zdobył srebrny medal w kategorii średniej. Opiekunem sportowym i kierownikiem ekipy był nasz kolega klubowy Sensei Robert Bretner 3 dan. Serdecznie gratulujemy sukcesu !